Nytårsforsætter 4
Det holder stadig – er det ikke bare lidt fantastisk?
Min psykopat-rating er svagt faldende, og der er perioder hvor jeg tænker på alt muligt andet. Det eneste helt sikre hit er stadig at spise eller sove – så det gør jeg en del.
Jeg har tilbragt knap 48 timer i streg på weekendkursus hos Carl-Mar – [...]
Nytårsforsætter 3
Det holder stadig. Men jeg er ret sikker på at mine omgivelser stille tænker; “Så smut dog ned og tænd den smøg – sure psykopat-stodder”.
Følelsen i maven er som at være sulten – selvom jeg ved at det ikke er tilfældet (jeg har løbende indtaget ca. 2kg frugt siden i morges). Generelt er jeg voldsomt [...]
Nytårsforsætter 2
Som jeg skrev i “Holder dit nytårsforsæt?” (godt skjult i en bisætning) så skal der ske noget på den front. Efter nogle ugers forberedelse med rygestopkursus, lange +/-lister og så videre. er dagen oprundet. Den sidste smøg er skoddet.
Her sidder jeg umiddelbart efter frokost UDEN den klassiske efter frokost-smøg. Og drikker kaffe uden røg. Har [...]
Mandegruppen mangler DIG
Vi mangler to-tre deltagere for at få sat den nye mandegruppe igang.
Mød andre mænd, der tager deres sig selv og maskuliniteten alvorligt. Det kan være svært at finde rum og tillid til at diskutere de store spørgsmål med familie og venner. Sammen med vennerne, på fodboldholdet, blandt kollegerne og i andre sammenhænge udfylder du en bestemt [...]